جمعه 4 مهر 1399

یادداشت ها

عکس

 
 
 

رودبارزمین / محمود اسکندری‌نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج و حل مشکلات مربوط به محصولات کشاورزی تولید شده در جنوب کرمان و فرآوری این محصولات، یک کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی با پیشرفت 80 درصدی در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان بیان کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی و با پیگیری استاندار کرمان در معرفی شهرستان قلعه‌گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی، کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی فاز نخست خود که مربوط به تولید رب گوجه‌فرنگی است را در مدت کمتر از هفت ماه به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای رسانده است.

وی اظهار کرد: زمین مربوط به این کارخانه 22 هزار مترمربع است که ساخت سوله‌های فاز اول در متراژ یک‌هزار و 500 مترمربع به پایان رسیده است و تاکنون برای فاز تولید رب گوجه این کارخانه، 30 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط متقاضی انجام شده است.

اسکندری‌نسب ظرفیت تولید محصول رب این کارخانه را سالانه 5 هزار تن در سال اعلام و خاطرنشان کرد: این طرح برای 40 نفر به صورت مستقیم و 120 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه