جمعه 4 مهر 1399

یادداشت ها

عکس

 
 
 

مدیر کتابخانه فاطمه ها گفت:سال گذشته "دهکهان" به عنوان روستای دوستدار کتاب در ایران معرفی گردید. از اینرو امسال کتابخانه روستایی فاطمه ها در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صاحب غرفه شده است.

 

رودبارزمین: فرزاد میرشکاری مدیر کتابخانه فاطمه ها روستای دهکهان کهنوج در گفت و گو با خبرنگار شوباد گفت:این کتابخانه اول تیر ماه ۱۳۸۹  در روستای دهکهان کهنوج راه اندازی شد و بخاطر اینکه سه عضو اولیه آن فاطمه نام داشتند، این اسم خاص و زیبا برای کتابخانه انتخاب گردید و به دلیل مطرح شدن کتابخانه در رسانه ها به عنوان “کوچکترین کتابخانه کشور”معرفی شد و این کتابخانه شهرت جهانی پیدا کرد و باعث شد که مردم فرهنگ دوست سراسر کشور برای این کتابخانه کتاب بفرستند.

88920613884145937268

وی همچنین اظهار کرد:از خیرین  شهر تهران خواست که کتابخانه ای بزرگتر برایشان در این روستا بسازد. در اسفند سال ۹۳ در نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب این کتابخانه به عنوان کتابخانه برتر روستایی برگزیده شد و باعث شد که روستای دهکهان به عنوان روستای دوستدار کتاب در کشور معرفی شود که این اتفاق مهم موحب رشد و توسعه چشمگیر این کتابخانه خاص شود.

فرزاد میرشکاری گفت:مسئولین این کتابخانه روستایی که جوانهای فرهنگی و بومی هستند از دو سال پیش اقدام به راه اندازی برنامه ای تحت عنوان “جشنواره کتابخوانی فاطمه ها ” کردند که باعث شده کار ترویج کتاب در این کتابخانه به صورت حرفه ای تری ادامه پیدا کند.

مسئول کتابخانه در ادامه افزود:هم اکنون فاطمه های کتابخانه بزرگ شده اند و کتاب های زیادی را به همراه سایر اعضای کودک و نوحوان این کتابخانه مطالعه کرده اند. این بانوان کوچک کتابهای بسیاری را میان دوستان و همسالان خود در روستاهای اطراف توزیع کرده و اطلاعات خود را با آن ها به اشتراک گذاشته اند و همچنین برگزاری کلاس های آموزشی برای اهالی روستا، برگزاری اردوهای تفریحی و علمی و مسابقات کتابخوانی و ورزشی و کار بر روی سنت های ارزشمند بومی روستا خصوصا احیا و ترویج صنایع دستی حصیری منطقه از دیگر فعالیت های این کتابخانه می باشد.
وی گفت:چراغی که فاطمه ها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی از ۵ سال پیش روشن کرده اند نه تنها کم نور نشده، که بسیار درخشنده تر از همیشه به کار خود ادامه می دهد

این مسئول افزود:سال گذشته “دهکهان” به عنوان روستای دوستدار کتاب در ایران معرفی گردید. از اینرو امسال کتابخانه روستایی فاطمه ها در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صاحب غرفه شده است.

وی اظهار کرد: سالن U. غرفه شماره ۳٫ روبه رو غرفه “کارنامه نشر” این غرفه از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این کتابخانه اختصاص داده شده که بتواند علاوه بر معرفی دستاوردهای خود، برای توسعه کتابخانه و ترویج کتابخوانی در مناطق روستایی کتابهای اهدایی را نیز جمع آوری کند.

در پایان گفت خوشحال می شویم در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی، دوستان خود را به بازدید از غرفه فاطمه ها دعوت کنید. شماره تماس مسئول غرفه ۰۹۱۳۷۱۳۳۵۴۵ میرشکاری.

IMG_20160507_003916

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه