شنبه 29 ارديبهشت 1403
unnamed     
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از برداشت ۳۰۰۰ تن زیتون از1731 هکتار باغات زیتون جنوب استان کرمان خبر داد .

به گزارش رودبارزمین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان ، صادق حسین زاده سطح زیرکشت باغات زیتون در جنوب استان کرمان را  حدود ۲۱۴۳ هکتار اعلام کرد و افزود: از این سطح ۴۱۲ هکتار غیربارور و ۱۷۳۱ هکتار بارور است که بیشترین سطح زیر کشت زیتون در جنوب استان کرمان در مناطق کوهستانی شهرستان های جیرفت و عنبرآباد بویژه بخش جبالبارز وجود دارد.

وی با اشاره به فصل برداشت زیتون افزود: برداشت زیتون کنسروی از اواسط مردادماه و زیتون روغنی از اواسط آبان ماه شروع می‌شود و تاپایان دی ماه ادامه دارد.

حسین زاده برداشت متوسط از هر هکتار را ۲۵۰۰ تن عنوان کرد و گفت: از هر هکتار باغ زیتون بارور به طور متوسط ۲۵۰۰ کیلوگرم محصول برداشت می گردد که پیش بینی می شود از سطوح بارور حدود ۳۰۰۰ تن محصول برداشت شود که از این مقدار حدود ۶۰۰ تن جهت تهیه کنسرو به کارگاه های فرآوری زیتون مستقر در جیرفت و خارج از استان منتقل و فراوری می شود و مابقی پس از رنگ گیری و در مرحله رسیدگی کامل (اواسط آبان تا پایان دی ماه) به منظور استحصال روغن برداشت می‌شود.

مدیر امور باغبانی سازمان  جهاد کشاورزی جنوب کرمان اظهار کرد: پیش بینی می شود از ۲۴۰۰ تن محصول از باغات زیتون جنوب استان کرمان برداشت شده حدود ۳۸۴ تن روغن استحصال و روانه بازارهای مصرف گردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه