سه شنبه 3 خرداد 1401
 

یادداشت

خبر خوان

گردشگری

فرهنگی و هنری

به گزارش پایگاه خبری رودبارزمین با صدور حکم معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، مهندس "مجتبی محمودی" سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان شد.

سوابق و مسولیت ها :
_کارشناس ایمنی راه و حریم اداره راه و ترابری کهنوج
_کارشناس ناظر پروژه های راهسازی و راهداری اداره راه و ترابری شهرستان کهنوج
_رئیس اداره راه و ترابری شهرستان کهنوج
_رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان
_رییس اداره راه و شهرسازی جیرفت
_معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان
_دبیر کمیته ارتقای ایمنی حمل و نقل ،عضو کمیته پدافند غیرعامل ،عضو کمیته بهره وری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان
_عضو کمیسیون ایمنی راه های استان
_۱۴ سال بعنوان ناظر در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان

 

استاندار کرمان در ارتباط ویدئو کنفرانس با هیات دولت، درخواست جبران خسارتها، لایروبی رودخانه ها، مطالعات زمین شناسی با توجه به فرونشست زمین در برخی روستاها را مطرح و تکمیل سیلبند خُرّم را در کاهش خسارتها و احیای تالاب جازموریان ضروری خواند.
به گزارش پایگاه خبری رودبارزمین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکترعلی زینی‌وند عصرامروز ۱۹ دی ماه در ارتباط ویدئوکنفرانس با رئیس جمهور وهیات دولت،گزارش اقدامات استان در مدیریت سیل اخیر و وضعیت کنونی مناطق و نیازها را تشریح کرد.
استاندارکرمان، درخواست جبران خسارتها، لایروبی رودخانه ها، مطالعات زمین شناسی باتوجه به فرونشست زمین دربرخی روستاها را مطرح و تکمیل سیلبند خُرّم را در کاهش خسارتها واحیای تالاب جازموریان ضروری خواند.دکتر زینی‌وند در توضیحات خود به رئیس جمهور بیان کرد: جنوب کرمان ۱۱ و ۱۲ دی ماه جاری شاهد بارش‌های بی‌سابقه بود و تنها در شهرستان منوجان ۲۵۰ میلیمتر بارندگی داشتیم در حالی که میانگین بلندمدت آن ۷۴ میلیمتر است.

بارش‌های سیل‌آسا اگر چه خسارت‌ها و دردسرهایی برای مردم جنوب کرمان داشته اما برکاتی هم به همراه خودش آورده از جمله آبگیری تالاب جازموریان که وضع بسیار ناجوری داشت و حالا مدیرکل محیط زیست استان می‌گوید حتی آبگیری کامل طی روزهای آتی دور از انتظار نیست.

به گزارش پایگاه خبری رودبارزمین ، تالاب جازموریاندر مرز استان‌هایسیستان و بلوچستانوکرمان که طی سال های اخیر به علت خشکسالی بخش اعظمی از آن خشک شده بود؛ این تالاب ضمن اینکه تغذیه کننده منابع آبی مختلف در جنوب شرق کشور به شمار می رود از جمله کانون های مهم تولید ریزگرد نیز قلمداد شده است که آبگیری آن می تواند خبر بسیار خوبی برای همگان باشد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه در بارش های روزهای اخیر افزون بر ۵۰ درصد تالاب جازموریان آبگیری شده گفت: البته ورودی تالاب هنوز در حال آبگیری است لذا عدد ۵۰ درصد طی روزهای بعدی تغییر می کند، ضمن اینکه احتمال بارش هنوز در این فصل وجود دارد.

مرجان شاکری تصریح کرد: لذا باتوجه به پیش بینی ها،انتظار آبگیری کامل تالاب جازموریان دور از انتظار نیست.

وی آخرین آبگیری خوب تالاب جازموریان را مربوط به سال ۱۳۹۸ اعلام و بیان کرد: در آن سال شاهد آبگیری ۸۰ درصدی تالاب بودیم و این در حالی بود که سال گذشته تالاب آبگیری نشد و خشسکسالی زیادی در سال گذشته ثبت شد.

شاکری با بیان اینکه تالاب جازموریان نقش مهمی در تولید ریزگردها داردتصریح کرد: آبگیری و سرسبزی تالاب سبب کاهش بروز ریزگردها نیز می شود./ایرنا

به گزارش پایگاه خبری رودبارزمین ،طی حکمی از سوی دکتر علی اصغر خیرخواه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ، دادخدا صادقی بعنوان سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت منصوب شد.

مهندس دادخدا صادقی از مدیران  حوزه بهداشت و درمان است که دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش بهداشت و MPH مدیریت سلامت می باشد .
وی سابقه ریاست شبکه بهداشت و درمان منوجان را در کارنامه دارد و پیش از این بعنوان معاون مرکز بهداشت بندرعباس در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مشغول به کار بود.

دکتر احمد وحیدی وزیر کشور در سفر به جنوب استان کرمان از مناطق سیل‌زده شهرستان رودبار جنوب و تالاب جازموریان بازدید کرد.
به گزارش پایگاه خبری رودبارزمین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر احمد وحیدی وزیر کشور با همراهی مهندس اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان، مهندس جمالی معاون وزیر کشور، سردار ناظری‌زاده فرمانده انتظامی استان و ابوذر عطاپور فرماندار جیرفت عصر امروز ۱۶ دی ماه در سفر به جنوب کرمان با بالگرد عازم مناطق سیل زده رودبار جنوب شدند.
استاندار کرمان در جریان این بازدید گزارشی از وضعیت بخش جازموریان و تاثیری پذیری آن از سیلاب و اهمیت تالاب جازموریان ارائه داد.
وزیر کشور و هیات همراه پس از بازدید هوایی از  تالاب جازموریان در روستای پِنگ با مردم گفت‌وگو و مشکلات آنها را بررسی کرد.
دکتر وحیدی همچنین در این روستا از چند واحد مسکونی که در سیل دچار آبگرفتگی شدند، بازدید و پای صحبت ساکنان آن نشست.

مطالب ویژهورزشی