جمعه 4 مهر 1399

یادداشت ها

عکس

 
 
 

رودبارزمین/ نمایش کمدی مرکه خدایی کاری از گروه نمایش بهزاد به کارگردانی مرتضی عبدل زاده این روزها در کهنوج به روی صحنه میرود و توانسته مخاطبان زیادی را در رودبارزمین به خود جذب کند. مخاطبینی که از ساعت ها قبل در صف تهیه بلیط بودند و هر شب تعدادی با محدودیت سالن نمایش مجبور بودند پشت در بمانند و برای شب های بعد بلیط تهیه کنند.امیدواریم مسئولین از این ظرفیت های و استعدادهای فرهنگی بیشتر استفاده کنند و سالن های بهتری را در اختیار هنرمندان قرار دهند.

گفتگویی را با بازیگران نمایش مرکه خدایی انجام داده ایم.

کهنوج قطب نمایش است

مرتضی عبدل زاده هستم. نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش کمدی مرکه خدایی.

نمایش مرکه خدایی با اقتباسی آزاد از نمایشنامه خواستگاری آنتوان چخوف نوشته شده و سعی اینجانب هم در رابطه با این متن وفاداری به متن اصلی بوده. در این متن سعی کردم تا هر جا که مقدور هست، کار رو به سمت بومی گرایی بکشانم. که خدا رو شکر فعلاً اتفاق خوبی افتاده و مردم همزاد پنداری بسیار نزدیکی با این اثر دارند. بومیت با استفاده از تفکری که آنتوان چخوف بر روی متن اصلی داشته در این اثر هم مشهود هست. ما با زندگی هایی در این نمایشنامه سر و کار داریم که واقعیت جامعه زمان چخوف و خودمان هست. تاجر و نوکری-ملک داری- زمین خواری- وفاداری به مال و مادیات- دو رنگی و خصوصاً ازدواج!

سال 96 با همه سختیها رو به پایان هست و ما با سختیهایی از قبیل واگذاری سالن به بخش خصوصی توانستیم اعتماد مردم رو داشته باشیم و مرکه خدایی با استقبال پرشکوه مردم قرار گرفت و تماشاگر ما بیش از 4،600 نفر بود. و این اتفاق حماسی برای تئاتر در جنوب و حتی استان کرمان بی نظیر بوده است. شاید از این پس بتوانیم کهنوج را قطب نمایش در منطقه بنامیم. تشکر میکنم از شما و همه مسئولین شهرم که به دیدن مرکه خدایی آمدند و همینطور مردمی که نشان دادند که همچنان چراغ تئاتر در کهنوج روشن است.در پایان خدا قوت میگم به تمامی بچه های گروه که با انرژی و توان کامل در این اجراها همراه و یار ما بودند

***

شادی ما لبخند مردم رودبارزمین است

درود بر مردم پاک ، ساده دل و خوش قلب سرزمینم رودبارزمین

فرشاد مهدی زاده هستم بازیگر و خواننده در گروه نمایش پر افتخار بهزاد ،نمایش رو از سال ۸۹در دوران دبیرستان شروع و با اساتید عزیز و بزرگوارم ( علی ببربیان_مهرداد بهزادی) در عرصه هنر نمایش که زبانزد هستند ادامه دادم.

به همت استاد و رفیق نازنینم مهرداد بهزادی طنز های میان پرده_کارهای کمیک کودک_بازی های متعدد صحنه ای رو انجام دادم که علاقه من رو بیشتر و بیشتر به هنر نمایش کرد.

اما این روز ها مشغول بازی در نمایش "مرکه ی خدایی" به نویسندگی و کارگردانی مرتضی عبدل زاده هستم که گوشه کوچکی از درد و رنج مردم رو میشه در اون لمس کرد کار کردن با گروه پر افتخار بهزاد که همیشه وهمیشه به خودم بالیدم و افتخار کردم که عضو کوچکی از آن هستم روز هارو برای من بسیار بسیار لذت بخش تر کرده است.

از مشکلات نمیشه گفت چون هیچ چیزی و هیچ جایی بدون مشکل نیست اما برای ما اینها مشکل نیست خود زندگی یست ما داریم زندگی میکنیم شادی ما لبخند مردم رودبارزمین است شادی ما حضور پر رنگ مردم و حمایتی که از ما میکنند که بدون شک در طول اجرای این نمایش حضور شان ستودنی بود.

دوست دار و کوچیک همه مردم رودبار زمین

*****

امیدوارم این نمایش به جشنواره های بزرگی راه پیدا کند.

درود بر عزیزان هنردوست

محدثه محمودی هستم بازیگر نقش میرم دگاریان،با افتخار اولین حضور من روی صحنه زمانی اتفاق افتاد که فکرش رو هم نمیکردم،اولین تجربه ی من بنظرم خیلی هیجان انگیز و سخت بود چون یهو و به یکباره بدون هیچ پیش زمینه ای نقشی رو بازی کردم که هم حس میخواست و هم تکنیک والبته که هشت ماه تحت آموزش و تعلیم بودم در کنار همسرم مرتضی عبدل زاده،و دوستان بازیگرم فرشاد مهدیزاده و حمیدرضا خرمی و استاد گرانقدر جناب آقای مهرداد بهزادی.

میرم تجربه خیلی خوبی بود و باعث شد من همزاد پنداری کنم با دختری سی و شش هفت ساله که بسیار لجباز و یکدنده و مقدر است،فضای کُمیک کار کمک کرد که صمیمیت ویژه ای بین عوامل کار بوجود بیاید.

به عنوان اولین تجربه نمایش فوق العاده ای بود و هیچوقت میرم رو از یاد نمیبرم و امیدوارم این نمایش به جشنواره های بزرگی راه پیدا کند.

*****

مرکه خدایی پرطرفدارترین نمایش جنوب استان است

حمیدرضا خرمی بازیگرگروه تئاتربهزاد فروردین ۹۱وارد گروه بهزاد شدم و بازیگری را با کارکودک شروع کردم و ازهمان سال وارد نمایش شاد غمنامه چوپان درغگو شدم که برگزیده جشنواره استانی فجرشد و به جشنواره منطقه ای چابهار راه یافت .و پی در پی درچند کار بلند نقش آفرینی کرده ام.درطول این چند سال دوره های بازیگری را توسط استاد عزیزم مهرداد بهزادی دیدم وموفقیت هایی کسب کرده ام و امسال درجشنواره بین اللملی تئاترفجردرنمایش گیس گل ازشهرستان رودبارجنوب برگزیده استانی نقش آفرینی کردم و حال حاضر درنمایش کمدی مرکه خدایی به نویسندگی وکارگردانی مرتضی عبدل زاده بازی میکنم نمایش مرکه خدایی اقتباسی ازنمایش خواستگاری آنتوان چخوف بافضایی کاملا بومی محلی پرطرفدارترین نمایش جنوب استان بابالا ترین تعداد تماشاگرهرشب به روی صحنه میرودبنده یکی ازافتخاراتم این است درنمایشی بازی میکنم که لحظه به لحظش موقعیت کمیک دارد وخنده را برروی لبان تماشاگران میگذارد.

تشکرمیکنم ازآقای مهرداد بهزادی ودیگردوستان هنرمندم که من راحمایت کردن تا در هنر پایدار بمانم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه