دوشنبه 13 مرداد 1399

یادداشت ها

عکس

 
 
 

قابل توجه استاندار در تاخیر انتصاب رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان؛

مهندس حسینی نژاد همچنان در مسیر کرمان- جیرفت در حرکت است!

 تغییر رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان درست در روزهای پایانی سال 96 رقم خورد و انتخاب سرپرست برای این سازمان با حاشیه هایی همراه شد. ما کاربه این حاشیه ها نداریم که دخالت نمایندگان جنوب کرمان درمجلس و مقاومت استاندار در برابر انتخاب آنها مسبب آن شد که آقای حسینی نژاد با حفظ سمت، مسئولیت اداره هر دو سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان و جنوب استان را بر عهده بگیرد. هر چند این انتخاب شوک برانگیز قرار بود به گفته استاندار با آمدن بهار تغییر کند و رئیس سازمان جنوب معرفی گردد اما همانطور که شاهد هستیم روزها و ماههای فصل بهار دارند یکی پس از دیگری طی می شوند و از رئیس جدید سازمان جنوب خبری نیست و حسینی نژاد همچنان یک تنه بار این مسئولیت عظیم را به دوش میکشد. به این صورت که چند روز از هفته را در محل سازمان شمال استان و چند روز هفته را در سازمان جنوب سپری می کند. البته اینکه یک نفر چگونه از عهده مدیریت دو سازمان عریض و طویل آنهم سازمانی به وسعت صنعت، معدن و تجارت بر می آید و همچنان چندین ماه است که در این سمت باقی است، را باید از استاندار محترم پرسید. قحط الرجال هم اگر باشد که نیست، باید طی این چند ماهه فردی برای این کرسی مهم در جنوب کرمان انتخاب می شد. هر چند ماه گذشته کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس از انتخاب رئیس خبر داد که به زودی انجام میشود اما باز هم این اتفاق نیقتاد و همچنان حسینی نژاد در مسیر کرمان، جیرفت و بین دو سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال و جنوب در حرکت است.

اما سخنی با استاندار محترم؛ در سالهای اخیر اخبار سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان حکایت از کشف معادن مس و کروم و غیره در جای جای جنوب می دهد و وقتی کارخانجات فراوری مس از گوشه گوشه منطقه سر برآورد گمانمان بر این بود این پیشرفت و توسعه معدنی و صنعتی بتواند در آینده ای نزدیک سبب اشتغال خیل عظیم جمعیت بیکار جنوب شود، گمان می کردیم کشاورزان بدونِ درآمد جنوب می توانند به شغلی پایدار در حوزه صنعت و معدن دست یابند و از این فلاکتی که هر ساله با کسادی بازار محصولاتشان گریبانگیر آنها می شود نجات می یابند. زیرا حوزه صنعت و معدن می تواند جایگزین مناسبی برای توسعه اقتصادی منطقه و کسب درآمد مردم جنوب باشد بخصوص در این سالهای خشکسالی زده ای که تولید محصولات کشاورزی با مشکلات زیادی همراه است و از آنسو هیچ توشه ای هم برای کشاورز در بر ندارد. اما با حاشیه های ایجاد شده برای سازمان صنعت و معدن جنوب انگار توسعه این بخش در جنوب زیاد مورد توجه مسئولان بالادستی نیست چرا که اگر اینگونه بود باید برخوردی به مراتب مهربانانه تر و مسئولانه تر با این سازمان میشد نه اینکه انتخاب رئیس این دم و دستگاه عریض و طویل ماهها به طول بیانجامد و در این مدت یک نفر اداره دو سازمان را بر عهده داشته باشد.

انتظار می رود استاندار محترم برای تعیین مسئول این مجموعه رو به توسعه در جنوب کرمان تدبیری بیاندیشند و به کار خود سرعت بخشند تا قطار توسعه صنعتی و معدنی جنوب بدون وقفه به حرکت خود ادامه دهد. باشد که چنین باشد.مژده مشایخی/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه