جمعه 4 مهر 1399

یادداشت ها

عکس

 
 
 

برپایی نمایشگاه های شهرستان کهنوج

در برگزاری نمایشگاه نگاهتان به منافع شخصی نباشد

هر ساله شاهد برپایی نمایشگاه هایی با عناوین مختلف و با شعار از "تولید به مصرف" در سطح شهرستان کهنوج هستیم از نمایشگاه بهاره تا پاییزه گرفته یا به مناسبت های مختلف مانند ماه مبارک رمضان و شعار نمایشگاه که عرضه مستقیم کالاست با محصولاتی که در نمایشگاه عرضه می شود همخوانی ندارد.در نمایشگاه های برپا شده کهنوج نمایندگی شرکت ها و تولیدکنندگان وجود ندارند و غرفه داران همگی واسطه هستند.

نمایشگاه بهاره کهنوج این بار در بدترین شرایط برگزار شد .نمایشگاهی که به گفته مسئولان برگزاری بزرگترین نمایشگاه با 380 غرفه در کهنوج بود.. از آنجایی که اکثر مردم کشاورز هستند و امسال محصولشان روی زمین ماند شاید امیدشان به قیمت ها و کیفیت محصولات عرضه شده در نمایشگاه بود تا بتوانند مایحتاج خود را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر تهیه کنند ولی با برپایی نمایشگاه شاهد محصولات بی کیفیت در نمایشگاه بودند.

نمایشگاهی که بازدیدکنندگان از کیفیت اجناس رضایت نداشتند و برخی هم قیمت ها را بالا میدانستند.علاوه بر اینها محیط نمایشگاه و گرمای هوا هم مزید بر علت ناراحتی بازدیدکنندگان بود.

بازدیدکننده ای از گرمای هوا و نبود لوازم سرمایشی در نمایشگاه گله مند بود گفت: با این گرمای هوا هیچ وسیله سرمایشی وجود ندارد و معلوم نیست چرا این نمایشگاه را در این فصل و با این امکانات برگزار کرده اند.نظم خاصی هم بر نمایشگاه حاکم نیست و صنف های مختلف در یک راهرو قرار دارند اگر اصناف ساماندهی میشدند و هر راهرو به صنف های خاص تعلق میگرفت بهتر میتوانستیم محصولات را مقایسه و انتخاب کنیم.

در این میان فروشندگان شهر هم ناراضی تر از همیشه و گله مند از مسئولین که چرا در این شرایط بد اقتصادی با برگزاری نمایشگاه همین مقدار فروش ما را هم به حداقل رساندند. و حرف شان این بود که اگر قرار است نمایشگاهی برگزار شود به شیوه ای باشد که تولیدکنندگان حضور یابند و عرضه مستقیم باشد نه واسطه هایی که اجناس بنجل و بی کیفیت خود را عرضه کنند.اگر نمایشگاه با حضور تولید کنندگان باشد به نفع من فروشنده هم هست میتوانم با چند تولید کننده در این نمایشگاه ها آشنا شویم و بتوانیم محصولات جدیدتر و با کیفیت تر و با قیمت مناسب تهیه و عرضه کنیم. نه اینکه واسطه ها با اجناس دسته چندم در شهر ما نمایشگاه دایر کنند و مردم هم بخاطر قیمت پایین برخی اجناس بی کیفیت رابخرند.و اصلا نظارتی بر قیمت ها و کیفیت ها در نمایشگاه نمیشود.و این نمایشگاه ها فقط برای عده ای نان و آب دارد و برای مردم هیچ سودی ندارد.

امیدواریم مسئولان مربوطه در برگزاری نمایشگاه ها نگاهشان به منفعت شخصی نباشد و منافع مردم را در دادن مجوز برپایی نمایشگاه در نظر بگیرند. کیانوش سهرابی/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه