دوشنبه 13 مرداد 1399

یادداشت ها

عکس

 
 
 

پشت پرده انتقال پادگان ارتش از کهنوج کیست:

پادگان ارتش در کهنوج می ماند یا نمی ماند؟

 با توجه به قدمت ارتش در کهنوج و اینکه از قبل از انقلاب اسلامی ارتش در کهنوج حضور داشت نشان از استراتژیک بودن این منطقه است و با اینکه حدود 10 سال است که ارتش جمهوری اسلامی ایران مطالعات خود را شروع کرده و به این نتیجه رسیده است که در شهرستان کهنوج پادگان ارتش استقرار یابد و از یکسال پیش وارد فاز اجرایی شده است و عملیات اجرایی آن هم شروع شد. از آنجایی که حضور ارتش در شهرستان کهنوج باعث ایجاد امنیت و آرامش روانی برای مردم شهرستان و جنوب شرق کشور بود. در شهرستان کهنوج 1200 هکتار زمین در اختیار ارتش سرافراز قرار گرفت و زیرساخت هایی مثل آب و برق و گاز هم با سرعت بالا انجام شد تا خللی در روند احداث پادگان صورت نگیرد و برای استقرار ارتشیان عزیز هم با همکاری اداره کل راه و شهرسازی جنوب مسکن های مهر به ارتش واگذار شد.

ساخت پادگان ارتش تعطیل شد و کارکنان تسویه شدند

همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه از چند وقت قبل زمزمه های جابجایی و انتقال ارتش شنیده میشد ولی کسی باور نمیکرد! و هر کسی چنین حرفی را غیر منطقی و غیر ممکن میدانست و میگفتند مگر میشود منطقه ای با مطالعه برای ساخت پادگان نظامی آن هم ارتش منظم ایران در نظر گرفته شود و یک شبه جابجا شود این حرف ها و فرضیه ها غیرممکن است. مسئولین شهرستان هم در جواب این زمزمه ها چنین موضوعی را از اصل تکذیب میکردند و در جواب متوقف شدن کار ساخت پادگان میگفتند که اولویت پادگان تغییر پیدا کرده و با توجه به اولویت، بودجه به ساخت پادگان اختصاص می یابد و با تامین بودجه ساخت و ساز پادگان هم دوباره شروع خواهد شد. ولی متاسفانه و در کمال ناباوری زمزمه ها به حقیقت پیوست و تمام کارهای ساخت پادگان ارتش در شهرستان کهنوج تعطیل و با کارکنان تسویه شد و انتقال پادگان به جایی دیگر به حقیقت پیوست و این موضوع آنقدر برای مردم مهم بود که امام جمعه شهرستان کهنوج هم در خطبه های نماز جمعه از این موضوع ابراز نگرانی کردند.

نماینده پنج شهرستان جنوبی:

عملیات ساخت و ساز پادگان ارتش در کهنوج تعطیل شده است

احمد حمزه نماینده مردم پنج شهرستان جنوب کرمان در مجلس در نطق اردیبهشت ماه خود در مجلس یادآور شد: «عملیات ساخت و ساز پادگان جنوب کرمان در شهرستان کهنوج است تعطیل شده و از رهبر معظم انقلاب می‌خواهیم که دستور به ادامه ساخت و ساز را صادر کنند.»

فرماندار کهنوج:

جابجایی پادگان ارتش منتفی است

وحدت عیدی فرماندار شهرستان کهنوج در گفتگو با رودبارزمین گفت: «بحث جابجایی پادگان ارتش صحت ندارد و ساخت آن به دلیل مشکلات مالی به تاخیر افتاده است. وی گفت: در دیداری که با معاون پارلمانی وزیر دفاع داشته ایم خواسته ها و دغدغه مردم را منعکس کردیم و نامه ای را با امضاء ائمه جمعه و فرمانداران پنج شهرستان جنوبی از طریق معاون پارلمانی وزیر دفاع تقدیم کردیم که ایشان در جواب گفتند ارتش در اساس با نظم و اصولی کار انجام می دهد و بر اساس اولویت امنیتی در دستور کار اولیه نیست و از دستور کار خارج نشده و حتما احداث میشود و جابجایی پادگان ارتش منتفی است.

فرماندار شهرستان کهنوج با اشاره به پیگیری های صورت گرفته جهت تسریع در ساخت پادگان ارتش افزود: ارتش نقش مهمی در تثبیت امنیت پایدار و زیر بنای پیشرفت و توسعه در منطقه خواهد داشت و همه مسئولین از جمله دکتر حمزه نماینده پنج شهرستان جنوبی با تمام توان پیگیر هستند و این هفته با وزیر دفاع دیدار خواهند داشت و وقت ملاقاتی هم با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گرفته اند که انشاالله روند ساخت پادگان تسریع شود.»

مسئولین همیشه به جنوب استان کرمان به چشم محروم نگاه میکنند و همیشه از محرومیت جنوب حرف میزنند در حالی که جنوب محروم نیست بلکه مظلوم است و ظلم هایی که در این سالیان به جنوب شده است باعث محرومیت و عدم توسعه این منطقه شده است. جنوبی که دارای معادن عظیم از جمله معدن تیتانیوم کهنوج است که سومین معدن تیتانیوم جهان است و تا 50 سال آینده ذخیره تیتانیوم دارد بیش از 20 سال هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته است. جنوبی که با خاک حاصلخیزش یکی از قطب های کشاورزی کشور است ولی کشاورزانش با بی تدبیری و عدم توجه مسئولین بخش کشاورزی به ویژه در زمینه ترویج به خاک سیاه نشسته اند و محتاج شام شب هستند چنین منطقه ای را نمی توان محروم دانست محروم آن است که از ذخایر خدادادی بی بهره است نه جنوبی که سرشار از ذخایر عظیم است.

اگر پادگان ارتش از جنوب برود امید هم برای همیشه از جنوب می رود

با ورود ارتش به جنوب کرمان و شهرستان کهنوج مردم امیدوار به توسعه پایدار منطقه شدند چرا که با ورود ارتش علاوه بر امنیت روانی توسعه را هم به همراه خواهد داشت و نگاه مسئولین کشوری و لشکری به جنوب بیشتر خواهد بود و جنوب بیشتر دیده خواهد شد.

اکنون وقت آن است که استاندار محترم که به دنبال توسعه پایدار هستند تلاش کنند تا زمینه ساخت و ساز پادگان ارتش در شهرستان کهنوج از سر گرفته شود و مسئولین محترم از ائمه جمعه و فرمانداران و نمایندگان جنوب در مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را در این موضوع بکار گیرند چرا که اگر این پادگان از جنوب انتقال یابد امید هم برای همیشه از جنوب و مردمانش خواهد رفت.رودبارزمین، کیانوش سهرابی/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه