سه شنبه 3 خرداد 1401
 

یادداشت

خبر خوان

گردشگری

فرهنگی و هنری

 مدیر امور آبفای کهنوج گفت: ۶ ماه گذشته در ۱۴۳ مورد اتفاقات ریشه درختان اکالیپتوس و کنوکارپوس شبکه‏‌های آب و فاضلاب را بسته و باعث مشکلاتی شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری رودبارزمین،  حامد یوسف زاده بیان کرد: در شش ماه گذشته ۱۴۳ مورد اتفاقات شبکه به دلیل محصور شدن شبکه و نفوذ ریشه درختان کنوکارپوس و اکالیپتوس از محل رابط و کمربند لوله های آب آشامیدنی و  انشعابات بوده است.
وی ادامه داد: در این زمینه به تازگی نیز موارد قطعی آب گزارش شد که پس از بررسی مشخص شد درگیری ریشه درخت اکالیپتوس و کنوکارپوس با شبکه منجر به قطع شدن شبکه آب شده است.
یوسف زاده با ذکر اینکه توجه به محیط زیست و فضای سبز به عنوان یک اصل مورد توجه است، خاطرنشان کرد: از مشترکین محترم خواهشمندیم نسبت به قطع این گونه درختان که باعث آسیب جدی به تاسیسات آب، برق، مخابرات و پی ساختمان ها می شود، اقدام نمایند و نسبت به کاشت درختان دیگر اقدام نمایند.
مدیر امور ابفای کهنوج ادامه داد: ریشه درختانی مانند اکالیپتوس و کنوکارپوس پس از مدت کوتاهی بعد از کاشت به سرعت رشد می‌کند و به دلیل اینکه به آب کمی نیاز دارد برای تامین آب، ریشه هایشان به سمت آب‌های زیر زمینی و لوله‌های آب و  فاضلاب می‌روند.
یوسف زاده افزود: علاوه بر انسداد شبکه‌های آب بر اثر درگیری با ریشه درختان، ورود آن‌ها به شبکه فاضلاب‌های شهری سبب می‌شود تا مجرای فاضلاب‌ها بسته شود و فاضلاب از کف خانه‌ها بالا بزند.
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژهورزشی