يكشنبه 26 فروردين 1403
unnamed     

نماد

یادداشت

استاندار کرمان گفت : ساز و کاری برای فعالیت نخبگان در استان ایجاد نشده و آنها به استان های دیگر مهاجرت کرده اند و شاهدیم که کارکنان خیلی از شرکت های نرم افزاری در کشور کرمانی هستند اما این شرکت ها در کرمان نیستند.

به گزارش رودبارزمین به نقل از ایسنا ، محمدمهدی فداکار در جلسه شورای راهبری فناوری و تولید دانش بنیان استان کرمان گفت: قانون جهش دانش بنیان زیرساختی مترقی برای استان معدنی کرمان و ظرفیتی فوق العاده و فرصتی بی نظیر برای ماست که نباید به راحتی این فرصت را از دست دهیم.

او بیان کرد: فعالیت در دانشگاه ها به آرامی پیش می رود و فقط طی یک نشست با شرکت های معدنی استان کرمان چند چالش دانشگاه‌ها رفع شد. با توجه به اینکه چندین استاد تمام شیمی در دانشگاه های علوم، آزاد و پیام نور داریم لذا ظرفیت خوبی در شیمی وجود دارد که حداقل باید چند کار فناورانه انجام شود.

استاندار کرمان ادامه داد: صنعت کار خود را انجام می دهد و نمی تواند معطل تولید و داخلی سازی قطعات باشد و راکد بماند اگر قطعه ای نداشته باشد از استان های دیگر یا واردات نیاز خود را تامین می کند و ما باید برای رسیدن به صنایع حرکت کنیم.

او تاکید دارد که فرایند تامین و داخلی سازی نیازهای صنعت تسریع و طی دو هفته آینده اتصال بین نیاز صنایع و مراکز تولید علم انجام شود و کار معطل نماند و با ظرفیت بیشتر و به صورت جدی تری پای کار بیایند.

فداکار توصیه کرد: نیروی انسانی را آموزش دهید و پای کار بیاورید تا کاری در تامین نیازهای فناورانه استان انجام شود که ظرفیت مناسبی برای توسعه است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه