يكشنبه 26 فروردين 1403
unnamed     
مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمان گفت: صندوق کارآفرینی امید رتبه دوم را در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ دارد که تاکنون ۸۰درصد اعتبار در نظر گرفته شده به مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان را جذب و پرداخت شده است.

به گزارش رودبارزمین به نقل از روابط‌عمومی صندوق کارآفرینی امید کرمان، یوسف پورواجد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دولت افزود: این تسهیلات در قالب تفاهم‌نامه با سازمان‌های جهاد کشاورزی شمال و جنوب، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره کل میراث فرهنگی (معاونت صنایع دستی) و پارک فناوری استان کرمان به ٧۳۰ طرح اشتغالزایی پرداخت شده که برای بیش از یک‌هزار نفر اشتغالزایی شده است.

او ادامه داد: این پرداختی در حوزه‌های خدمات، صنایع دستی، کشاورزی، صنعت، ورزشی و تولیدی بوده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمان با اشاره به اینکه ۱۷۲ میلیارد تومان اعتبار کل تبصره ماده ۱۸ است و ۱۱ بانک عامل اجرای این طرح بودند گفت: صندوق کارآفرینی امید رتبه دوم را در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ دارد که تاکنون ۸۰درصد اعتبار در نظر گرفته شده به مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان را جذب و پرداخت شده است.

پورواجد با اشاره به تسهیلات در حوزه روستایی و عشایری تصریح کرد: در حوزه تسهیلات روستایی صندوق کارآفرینی امید کرمان از ۲۵۵ میلیارد تومان منابع تخصیص داده شده ۱۶۵ میلیارد تومان در حوزه خدمات، کشاورزی، دامداری و صنعتی پرداخت شده است.

او با اشاره به اینکه تاکنون ۶۵ درصد منابع در حوزه تسهیلات روستایی صندوق‌ کارآفرینی امید کرمان جذب شده است و ۹۰ میلیارد تومان از منابع مانده است گفت: متقاضیانی که از طریق سامانه کارا و سازمان های تابعه معرفی شود می تواند از این تسهیلات با کارمزد ۶ درصد تسهیلات دریافت کنند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمان از ایجاد اشتغال برای ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از طریق تسهیلات روستایی صندوق کارآفرینی امید کرمان طی سال جاری خبر داد و گفت: بیشترین میزان پرداختی تسهیلات روستایی در رودبار جنوب ،بافت و ارزوئیه بوده است.

پورواجد با اشاره به تشکیل میز خدمت در سفر ریاست جمهوری و پاسخگویی به درخواست‌های مردم خاطرنشان کرد: در طی ٢ روز سفر ریاست جمهوری ۷۰۰ درخواست مردمی در سامانه ۱۱۱ ثبت شدند که این درخواست ها تا پایان شهریور تعیین تکلیف و پرداخت می‌شود.
وی با تبریک هفته دولت از افتتاح ۷ طرح اشتغال زایی به مبلغ ۴ میلیارد تومان در حوزه‌های کشاورزی ،گلخانه، دامداری، تولید پوشاک و بومگردی خبرداد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه