جمعه 29 تير 1403
unnamed     
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از ترمیم باغ های تاریخی شاهزاده ماهان و هرندی کرمان با اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان کرمان خبر داد.

فریدون فعالی با بیان اینکه مرمت این دوباغ با استفاده از اعتبارات سفر ریس جمهوری خاطر نشان کرد : برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری پایگاه جهانی باغ شاهزاده ماهان نیز ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که کمک شایانی به جذب و ماندگاری گردشگران می‌کند.

وی با اعلام مرمت دیگر باغ زیبای تاریخی کرمان بیان کرد : خوشبختانه با اختصاص اعتبار برای ساماندهی باغ تاریخی و گردشگری هرندی ، روند مرمت و آماده‌سازی آن برای حضور بیشتر گردشگران افزایش می‌یابد.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان با اشاره به وجود باغات دیگر تاریخی در سطح استان و لزوم مرمت آنها تصریح کرد: استان کرمان به لحاظ داشتن باغ های تاریخی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد که مهمترین آنها باغ تاریخی ماهان به شمار می رود که جزو ۹ باغ تاریخی ثبت شده و در فهرست میراث جهانی کشور نیز است.

به گزارش رودبارزمین، استان کرمان با هشت اثر ثبت جهانی بیشترین تعداد آثار ثبت جهانی را در بین استان های کشور دارد؛ ارگ بم (بزرگترین سازه خشتی جهان)، روستای دست‌کند میمند با چندهزارسال قدمت، باغ زیبای شاهزاده ماهان با ویژگی های منحصر به فرد معماری عمارت آن، دشت کویر لوت در منطقه شهداد کرمان که قدیمی ترین درفش جهان از آنجا به دست آمده و سه قنات «گوهرریز» جوپار در شهرستان کرمان، «اکبرآباد» و «قاسم آباد» در شهرستان بم به ثبت جهانی رسیده اند و همچنین روستای دارستان و شهرستان سیرجان به عنوان شهر یا دهکده جهانی گلیم به واسطه خاستگاه گلیم شیرکی پیچ آن در فهرست آثار جهانی قرار دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه