جمعه 29 تير 1403
unnamed     
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معان و کشاورزی استان کرمان گفت: کرمان با این همه جاذبه گردشگری مقصد گردشگری در کشور نیست که باید در این بخش اقدامات جدی انجام شود.

به گزارش رودبارزمین ،سیدمهدی طبیب‌زاده در نشست با اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان با گلایه از عدم ورود گردشگرهای داخلی و خارجی به استان کرمان گفت: استان کرمان با ظرفیت های تاریخی فراوان و جاذبه های طبیعی و خدادادی در نقشه گردشگری داخلی و خارجی هیچ جایگاهی ندارد و مسئولین باید به صنعت گردشگری به دید اقتصادی نگاه کنند .

وی با بیان هدر رفت آب ، خاک در کشاورزی استان و عدم جبران این دو نعمت خدادادی در آینده خاطر نشان کرد :کشاورزی در استان نیز با هدف امنیت غذایی و حفظ اشتغال انجام می شود که در بیشتر موارد جز اضمحلال منابع فایده چندانی ندارد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معان و کشاورزی استان کرمان وجود زیر ساخت ها را در استان ناکافی دانسته و بیان کرد: توسعه اقتصادی پروژه‌ها از توسعه زیرساخت ها پیشی گرفته و منابع دولتی نیز توان سرمایه گذاری در زیرساخت ها را ندارند به همین دلیل پیشنهاد تشکیل شرکت توسعه زیرساخت ها را مطرح کرده‌ایم.

وی توسعه شرکت های پایین دستی را در استان را ناکافی دانسته و گفت : تمرکز استان بر شرکت های بزرگ معدنی و غفلت از شرکت های کوچک و متوسط موجب کاهش اشتغال و تمام شدن منابع معدنی می شود که این موضوع آینده استان را با مشکلات جدی روبرو می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه