جمعه 29 تير 1403
unnamed     

نماد

یادداشت

امام جمعه رودبار جنوب گفت: متاسفانه در حال حاضر در سطح شهرستان ۱۰ هزار نفر بازمانده از تحصیل وجود دارد که این مهم چالش بزرگی برای منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری رودبارزمین ،حجت الاسلام اکبر افشارمنش در ششمین جلسه تدوین سند راهبردی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه رودبار جنوب فرصت ها و تهدیدات فرهنگی زیادی دارد که بررسی در این خصوص می تواند موثر باشد، افزود: مردمان جنوب کرمان با روحیه جوانمردی و آداب و رسوم مختلفی در این منطقه زندگی می کنند که باید در این طرح از تمام این ظرفیت ها یاد شود.

وی با تاکید بر اینکه باید برای رفع چالش های فرهنگی برنامه ریزی شود، تصریح کرد: تحصیلات عالی حوزوی و دانشگاهی در این منطقه اندک است و این مهم یکی از چالش های رودبار جنوب است.

 افشارمنش با اشاره به اینکه شهرستان رودبار جنوب تنها یک دانشگاه پیام نور دارد، اظهار کرد: به هر میزان که تحصیلات دانشگاهی بالا برود قطعا چالش ها کمتر می شود.

امام جمعه رودبار جنوب گفت: متاسفانه در حال حاضر در سطح شهرستان ۱۰ هزار نفر بازمانده از تحصیل وجود دارد که این مهم چالش بزرگی برای منطقه است.

وی یکی دیگر از چالش های رودبار جنوب را ازدواج های تحمیلی برشمرد و افزود: هنرمندان این منطقه ظرفیت بسیار خوبی برای رفع چالش ها هستند که باید از ظرفیت آنها استفاده شود.

افشارمنش تاکید کرد: صدا و سیمای جنوب کرمان باید مستقل شود تا برنامه هایی با گویش های اصیل منطقه تولید و پخش شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی رودبار جنوب با اشاره به اینکه روحیه کار و تلاش در این شهرستان بسیار زیاد است، اظهار کرد: نخبگان زیادی از این منطقه در سراسر کشور در حال خدمت هستند که می توان برای رفع چالش ها از ظرفیت آنها نیز استفاده کرد.

سند تحول راهبردی جنوب کرمان عملیاتی خواهد شد

بهرام مسلمی مهنی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان نیز در این نشست گفت: آنچه که تاکنون در حوزه تدوین سند تحول راهبردی جنوب کرمان صورت گرفته متاسفانه کپی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز قصد داریم یک سند مدیریت راهبردی پنج ساله را تدوین کنیم که برای تحقق این مهم چالش ها و فرصت های هر شهرستان از زبان هنرمندان و مسئولان منطقه بررسی می شود.

وی تصریح کرد: احیاء فرهنگ های بومی منطقه اتفاق خیلی خوبی است که باید در تدوین این سند راهبردی دیده شود.

مسلمی مهنی با اشاره به این که همگرایی و هم افزایی در این شهرستان وجود دارد، اظهار کرد: اگر نقاط ضعف و قوت گفته نشود، مشکلی حل نمی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه فرصت ها باید بیان شود، خاطرنشان کرد: در تدوین سند تحول راهبردی جنوب کرمان سعی کردیم از هنرمندان و نخبگان صاحب نظر هر شهر استفاده کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب ویژه